Podporujeme naše klienty při implementaci procesní excelence.

DETYCON Solutions je spolehlivým partnerem, poskytuje udržitelná robustní řešení, předává know-how a dodává produkty nejvyšší kvality.

Kontakty

DETYCON Solutions s.r.o.

Mozartova 656/23
460 01 Liberec 1 - Staré Město

+420 739 956 716
grzincic@detycon.com

IČO: 07177747
DIČ: CZ07177747
(Zapsaná v obchodním rejstříku, vedeného Krajským soudem v Ústí nad Labem oddíl C, vložka 41762.)

Aktuality

Partneři

"Vrána k vráně sedá."

S obchodníkem firmy James Durrans GmbH B.Eng. Marco Lumpem jsem velmi dobře spolupracoval již v Nemaku. Marco působil ve vývojovém centru Nemaku v rakouském Linzi a pomáhal mému týmu na Slovensku optimalizovat procesy - řešily jsme slévárenské vady, kondenzaci plynů jader, plánování a vyhodnocování experimentů. Od r. 2020 jsou naše profesní dráhy opět propojené, když se DETYCON stal zástupcem James Durrans pro Českou republiku a Slovensko. James Durrans je pohodová úspěšná rodinná firma s 9 závody v Anglii, Jihoafrické republice, Číně, Indii a Německu. Tradice od roku 1863 hovoří za své. Slévačům je firma důvěrně známá jako dodavatel nauhličovadel a nátěrů. Nauhličovadla využívají slévárny litiny a oceli. Nátěry forem a jader jsou na bázi vodní i alkoholové a vhodné pro železné i neželezné slitiny. Slévárna může těžit z spolupráce s firmou DETYCON v tom, že dr. Grzinčič má bohaté praktické zkušenosti s testováním procesních materiálů v nejnáročnějším prostředí automobilových dodavatelů, kde je enormní tlak na inovace, nízké výrobní náklady a především rychlost.
Sílu profesní sociální sítě LinkedIn jsem si ověřil právě v případě navázání spolupráce s indickou společností Raga Engineers. Potěšilo mne, když se setkání se zakladatelem a CEO Rahat A. Bhatiou v květnu 2020 rozvinulo v plodnou spolupráci. Raga není příkladem výroby již známých komponentů nebo zařízení v regionu s levnou pracovní silou. Raga je dynamická inovativní firma se silným inženýrigem, která vyvíjí zcela originální zařízení. Tímto může DETYCON nabídnout slévárnám tlakového lití hliníku v střední Evropě špičkovou podporu při chlazení kokil technologií jet-cooling nebo vakuování dutiny forem včetně návrhu celého systému a podpory např. při simulacích tuhnutí v soustavě odlitek-forma-chlazení. Nabízíme slévárnám ale i nářaďovnám rovněž rotační náhradní díly na tlakové formy. Jsme na trhu bezkonkurenční co se týče rychlosti dodávek od výrobců mimo Evropu a určitě umíme nabídnout i zajímavé ceny.
TSKuehn: s jednatelem společnosti panem Dipl.-Ing. Kühnem jsem navázal úspěšnou spolupráci již jako vedoucí projektu Obnovy slévárny litin a vedoucí této divize Škoda Auto v Mladé Boleslavi. Pomohl mi skokově zlepšit metalurgickou kvalitu GJL, protože správně používal termickou analýzu, uměl využívat její výsledky a znal metalurgické materiály dostupné na trhu. Pan Kühn přes 20 let vyvíjí inovativní řešení a dnes nabízí absolutní světovou špičku ve svém oboru s poctivým označením Made in Germany.
Apromace: Každý znalý slévač zbystří, když slyší o firmě, jejíž zaměstnanci mají kořeny na univerzitě v Freibergu – po univerzitě v Banské Štiavnici nejstarší škole svého oboru na světě. Apromace je unikátní v spojení znalostí oblasti IT, systémů úmělé inteligence a slévárenství. Chceme-li jednoduchý prográmek, nebo vlastní zcela originální databáze a integrované sofistikované systémy, využíváme právě je.
Produkty skupiny CEDIE vhodně doplňují naše portfolio servisu slévárnám litin. Cedie je expert na výrobu plněných profilů 9-16 mm pro metalurgické použití, dodávky vysoce kvalitních surovin jako modifikátorů, očkovadel, SiC a feroslitin a studie a dodávky specifických zařízení pro implementaci plněných profilů v slévárnách https://cedie.com/
 
Profil či sypký materiál můžete nakoupit u dalších x firem – my vám zároveň pomůžeme zajistit minimální spotřebu a udržitelnou vysokou kvalitu odlitků, když pracujeme s našimi německými partnery Wired Components Service UG a TSK GmbH. Máme inženýrské znalosti a zkušenosti v metalurgickém sektoru jednoho z nejnáročnějších trhů. Cedie v r. 2018 převzali Ultracore Polska Sp. z o.o. a tudíž jsme pro zákazníky z České republiky a Slovenska i logisticky velmi operativní. Další příklad, jak vše do sebe může perfektně zapadat a zákazník z toho může jen profitovat.
Společnost EVOTEC se sídlem v Lublinu se od r. 2012 zabývala integrací robotů v strojírenském průmyslu a od r. 2015 se specializuje na návrh, výrobu a servis ochranných obleků (covers) na roboty, manipulátory a příslušenství. EVOTEC spolupracuje se všemi významnými výrobci robotů. Ve výrobním programu je 6 produktových řad: Evodust, Evomold, Evolack, Evospark, Evofood a Evospec. Evotec je pružný, inovativní, zákaznicky orientovaný partner pro hutě, slévárny, svařovny, sklárny, kalírny, obrobny, lakovny, výrobce dílů z plastů atd. Se společností EVOTEC spolupracuji, protože jsou úspěšný, profesionální, mladý tým a prostě fajn lidi.
Společnost NOYEN je dynamická moderní firma plná mladých schopných lidí, která se soustředí na velmi perspektivní obor technického mytí dle VDA 19.1. Fascinuje mne in house řešení všech podstatných konstrukčních prvků, rozsáhlé používání nerezové oceli a užití jen špičkových komponentů (čerpadla, filtry, ultrazvukové budiče, senzory, PLC atd.). Myčky NOYEN jsou výborně servisovatelné – vše je velmi dobře přístupné technikům údržby. NOYEN neřeší jen mytí, ale i integraci dalších operací do jedné robotizované buňky či linky, které obvykle po třískovém opracování či lisování následují, především automatizované kontrolní činnosti. Naprosto originální je propojení technologie s procesními materiály – NOYEN vyrábí přes 70 vlastních chemických prostředků na mytí, odstraňování korozi, laku, silikonu atd. Samozřejmostí je laboratorní zázemí s určováním charakteristik zbytkových nečistot, testy v klimatické či solné komoře. Reference k více jak 600 prodaným zařízením jsou velmi přesvědčivé. Ve východní Evropě jsou aktivní mimořádné firmy a NOYEN je jedna z nich. Spolupráce s týmem NOYEN je mi velkým potěšením a rád nabídnu potenciálním zákazníkům potřebný servis.
Tepelné zpracování mne vždy fascinovalo, protože zdánlivě jednoduchý proces není vůbec jednoduchý, když se má provádět na špičkové technické úrovni. Tzn. docílit specifických vlastností materiálu, provozovat spolehlivé zařízení a zvládnout vyrábět s nízkými provozními náklady s maximálním vytížením zařízení. Společnost Seco/Warwick s centrálnou v Polsku a 9 závody po celém světě má přes 100 let zkušeností v oboru, patentově chráněná řešení. Je mi ctí tuto firmu zastupovat na českém trhu pro vybrané technologie tepelného zpracování.
Detycon chce přispívat k cirkulární ekonomice i ve slévárenském prostředí. Proto jsme začali spolupracovat se spol. COMETEL https://www.cometel.net/en/home, která je specialistou na zpracování třísek z opracování dílů z neželezných a železných slitin. Briketování je poměrně rozšířené a nalezneme v slévárnách a obrobnách lokální tuzemské i velmi zvučné výrobce. Co však Cometel odlišuje a je pro nás hlavní důvod spolupráce? Náš partner umí jak kompletní řešení od dopravníkové přepravy, přes drcení třísek, odstředění emulzí a olejů, briketování a skladování, tak i částečná řešení a vše modulárně rozvíjet podle navyšujících objemů. Samozřejmostí je návrh řešení ve variantách podle zadání zákazníka a možností řešení. Využijte této šance ponechat většinu chladicí/mazací emulze na obrobně, přetavovat interně vlastní třísky, snížit ekologickou zátěž zbytečné přepravy něčeho, co má zůstat v obrobně a na slévárně, zvýšit cenu prodávaných třísek. Navíc jde o „zelené“ téma, které je zcela etické pokrýt dotací.

Loajalita ve vztahu mezi partnery se zakládá na důvěře a úctě.

Člověk bývá zřídka dobrý nebo zlý celkově, většinou je "dobrým" v určitém vztahu a v jiném "zlým", nebo je "dobrým" za takových a takových vnějších podmínek a za jiných jednoznačně "zlým". — Sigmund Freud