Podporujeme naše klienty při implementaci procesní excelence.

DETYCON Solutions je spolehlivým partnerem, poskytuje udržitelná robustní řešení, předává know-how a dodává produkty nejvyšší kvality.

Kontakty

DETYCON Solutions s.r.o.

Mozartova 656/23
460 01 Liberec 1 - Staré Město

+420 739 956 716
grzincic@detycon.com

IČO: 07177747
DIČ: CZ07177747
(Zapsaná v obchodním rejstříku, vedeného Krajským soudem v Ústí nad Labem oddíl C, vložka 41762.)

Aktuality

❌ Chyby z manuálních činností. Ve slévárně jich může vznikat řada, když nevyužíváme digitalizaci. Technolog ale zmůže jen velmi málo bez relevantních dat.
🎯 Využijte unikátní novinky: RFID identifikace šarží! 
Ruční záznamy šarží jsou naprosto bežná praxe, ale takto můžeme již na začátku dost pokazit. Mělo by být snahou nasazovat automatizované systémy a digitalizaci. Práce s šarží taveniny je přesně ta oblast, kam míří unikátní řešení od TSK.

Digilance TSK

 

Měření a vizualizace teploty taveniny od TSK

mereni2

Představujeme vám přenosný měřicí přístroj určený k vyhodnocování signálu z ponorných termočlánkových sond, volitelně s rádiovým přenosem dat. V našich přístrojích používáme interně vyvinuté precizní A/D převodníky s kompenzací teploty „studených“ (srovnávacích) konců. Data se dají vizualizovat na velkoformátových světelných tabulích u tavících pecí (nabízíme vlastní zařízení) nebo přenášet do existujícího databankového systému. K tomu používáme běžné protokoly (Modbus Profibus, EtherNet/IP atd..) v podporovaných formátech. Umíme nabídnout databanky na klíč různě sofistikované podle potřeb zákazníka - od jednoduchého provedení, pokud zákazník začíná systém budovat, po kompletní digitalizaci dat spojených s metalurgií, včetně systému statistické regulace SPC (Statistical Process Control).

Nabízíme výměnné kontaktní hlavice (50 a 100 mm), vnitřní kabeláž (včetně minerální vysokoteplotní izolace), termočlánkové a kompenzační vedení, jakož i jejich zabudování a el. kabeláž. V tomto smyslu nabízíme kompletní servis - přístroj nám zašlete k opravě a dostane se vám nazpět servisovaný i se zárukou.

Jak funguje práce s RFID?
Tavič a osbluha dalších pracovišť používají RFID čip. Na začátku tavič přiřadí čipu bezkontaktně číslo šarže a následně čip přiloží na display měřáku - tím měřák ví, že následnému měření teploty taveniny přiřadí konkrétní číslo šarže a rádiovým přenosem pošle data do systému. Takže žádné nečitelné záznamy v knize taveb, ruční zadávání šarže do měřáku nebo dokonce pro každou pec mít vlastní měřák. Kouzlo práce s čipem spočívá v tom, že pánev až do vylití kovu do licího zařízení nebo přímo forem stále nese informaci o šarži! Jen je potřeba těsně před modifikací, litím apod. na konkrétním pracovišti čip přiložit k čtečce. Máte tak bezchybné info o pohybu taveniny jak na hale, tak v systému. Už se nemůže stát, že v deníku taveb chybí záznamy, jsou nečitelné, jedno číslo šarže se vyskytne u 2 taveb, nevím, kdy přesně začala nová šarže odlévat apod. Propojení čísla šarže na data typu spektrometr, termická analýza, délka nadávkovaného drátu, nomenklatura odlévaného sortimentu, osobní číslo obsluhujícího personálu atd. jsou "maličkost" (viz. nabídka v Porfolio webové stránky - MES nabízím od firmy Apromace GmgH; MES komunikuje s Vaším ERP (podnikovým infosystémem).

Načíst měřák umí 400 hodnot, aniž by byl v dosahu přijímače. Doměříte, měřák pověsíte na své místo a vše se automaticky nahraje do databáze. Elegantní, rychlé, procesně spolehlivé, prostě robustní. 

Zajímají vás přesnosti? 300 až 1000°C: ±0,3%; 1000 až 1300°C: ±0,5% 1300 až 1820°C: ±0,75%; termočlánky K, S, B.

Reference: společnost ABB dodává nové tavící agregáty právě s zařízením od TSK (Technical Service Kühn)

Naše rozsáhlé zkušenosti s měřením teploty, preciznost a spolehlivost, prozákaznický přístup, lze využít i v jiných než uvedených aplikacích. Kontaktujte nás! Rádi posoudíme, zda li Vám umíme poskytnout přidanou hodnotu proti stávajícímu řešení.